O mnie

Witam na mojej stronie!

Czym jest WSPINOLOG?

Blog wspinaczkowy – miejsce, gdzie początkujący znaleźć mogą porady wspinaczkowo-treningowe oraz garść sprzętowych i wyjazdowych inspiracji. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o wspinaniu, ciekawi cię jakiś sprzęt lub miejsce, jest duża szansa że wspinolog tam był, czegoś używał, albo zna kogoś kto był lub używał:) Wspinolog nie twierdzi, że zna się na wszystkim najlepiej i ma monopol na prawdę, zwłaszcza w tak oderwanym od ziemi temacie jak wspinanie. Jeżeli nie zgadzasz się z czymś, co opublikowałem, albo uważasz że artykuł wymaga zmiany, po prostu do mnie napisz.

Kim jestem?

Nazywam się Tomek Poznański, pracuję m. in. jako instruktor i trener wspinaczki. Jeśli chodzi o moje kwalifikacje, jestem absolwentem kursu Trenera Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Prowadzę kursy i zajęcia wspinaczkowe na warszawskich ścianach, a także uczę wspinaczki w skałkach m. in. Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Podkarpacia.

Wspinam się od 1998 roku. Swoje pierwsze kroki w pionie stawiałem właśnie na Podkarpaciu, a konkretniej – w rezerwacie Prządki i w skałkach nieodległego Kamieńca. Słabość do piaskowca pozostała mi do dziś – jednak ostatnio słowo „piachy” kojarzy mi się bardziej z czeskimi Teplicami i Adrspachem… ale o tym może innym razem:)

Policzyłem niedawno, że spędziłem w skałach grubo ponad 1000 dni – to sporo doświadczeń, włożonego serca i skóry pozostawionej na chwytach większości polskich i kilkudziesięciu zagranicznych rejonów. Moja wędrówka po drabinie stopni trudności jak na razie zakończyła się na – VI.5+ i 8a RP oraz VI.3+ i 7b OS. Jestem też autorem kilku dróg w skałach.

W latach 2013-2016 byłem członkiem Zarządu Polskiego Związku Alpinizmu. Specjalizuję się w sprawach związanych ze współzawodnictwem w sporcie wspinaczkowym. Posiadam uprawnienia sędziego głównego PZA, sędziowałem m.in. kilka edycji Pucharu Polski w bulderingu i prowadzeniu, Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas czy Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej.

Jeśli chcesz nauczyć się wspinać pod okiem instruktora, zrobić kurs skałkowy, koniecznie sprawdź moją ofertę na stronie szkoły Rock Guru:

RG logo 230

 

 

Zerknij też na wszystkie artykuły dla początkujących.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie współpracy, napisz maila lub zadzwoń.

Do zobaczenia na ścianie lub w skałach!

Tomek Poznański